وقت سفارت شنگن

این پیمان نامه در سال 1985 بین 5 کشور اروپایی (بلژیک ، فرانسه ، آلمان ، لوکزامبورگ ، هلند) منعقد شد و به تدریج کشورهای دیگر به آن اضافه شدند.
بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا متقاضیان ویزای شنگن می بایست از کشور مقصد خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند و اگر قصد بازدید از چند کشور متفاوت را دارند معمولا ملاک ، کشوری است که اولین ورود مسافر در منطقه شنگن می باشد.
قبل از هر چیز لازم است با انواع ویزای شنگن آشنا شوید و پس از انتخاب ویزای مورد نظر بقیه مراحل را طی کنید.
بسته به سفارتی که از آن اقدام می کنید و تاریخ سفر شما ، مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت شنگن متغیر خواهد بود. اما بهتر این است که حداقل 6 هفته پیش از تاریخ سفر جهت تعیین وقت اقدام فرمائید.
معمولا اکثر سفارت های حوزه شنگن وجه مربوط به ویزا را به صورت نقدی در محل مصاحبه دریافت می کنند که بهتر است دقیقا همان مبلغ همراهتان باشد.
اما بعضی سفارت ها هم مانند سفارت سوئد نیاز به واریز آنلاین با کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت و ... دارند که جای نگرانی نیست چون مجموعه آتوسا پرواز این خدمات را ارائه می دهد.
اخذ وقت سفارت شنگن رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد اما یک قاعده مستثنی وجود دارد آن هم دفتر کارگزاری سفارت آلمان هست که قبل از تعیین وقت مبلغی را دریافت می کند اما بعد از اینکه شما در سفارت حضور پیدا کردید آن مبلغ را به طور کامل به شما عودت می دهد ، دلیل این کار هم این است که هر کسی که واقعا به وقت نیاز دارد اقدام نماید و جلوی یک سری از وقت های باطله گرفته شود.

جهت اخذ وقت سفارت شنگن باید ابتدا مدارک لازم جهت ارائه به سفارت مورد نظر را به همراه ترجمه مورد تایید همان سفارت آماده نمایید سپس فرم مورد نظر را تکمیل نموده و با کارشناسان ما تماس بگیرید.
​​​​​​​چک لیست مدارک لازم جهت ارائه به سفارت و فرم های تهیه شده جهت ثبت نام توسط کارشناسان آتوسا پرواز تهیه و آماده شده است که از طریق لینک ذیل قابل دسترسی است.
جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دانلود فرم های شنگن
وقت سفارت شنگن آتوسا پرواز پارس

​​​​​​​1- اتریش (وین)
2- بلژیک (بروکسل)
3- جمهوری چک (پراگ)
4- دانمارک (کپنهاگ)
5- استونی (تالین)
6- فنلاند (هلسینکی)
7- فرانسه (پاریس)
8- آلمان (برلین)
9- یونان (آتن)
​​​​​​​10- مجارستان (بوداپست)
11- ایسلند (ریکیاویک)
12- ایتالیا (رم)
13- لتونی (ریگا)
14- لیختن اشتاین (فادوتس)
15- لیتوانی (ویلنیوس)
16- هلند (آمستردام)
17- لوکزامبورگ (لوکزامبورگ)
18- مالت (والتا)
19- نروژ (اسلو)
20- لهستان (ورشو)
21- پرتغال (لیسبون)
22- اسلوواکی (براتیسلاوا)
23- اسلوونی (لیوبلیانا)
24- اسپانیا (مادرید)
25- سوئد (استکهلم)
26- سوئیس (برن)

لیست اسامی 26 کشور عضو شنگن به همراه پایتخت آنها

وقت سفارت شنگن آتوسا پرواز پارس