ویزای ایران

ویزای ایران آتوسا پرواز پارس

بسیاری از اتباع بیگانه با توجه به قصد سفر به ایران نیازمند اخذ ویزای ایران هستند که این روادید هم مانند ویزای سایر کشورها انواع مختلفی دارد:
ویزای نوع A (ورود) : اتباع خارجی دارای دعوتنامه از وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها و شرکتهای دولتی و خصوص معتبر که به منظور مذاکره، عقد قرارداد، مذاکره جهت سرمایه گذاری، راه اندازی دستگاههای خریداری شده و ... عازم ایران می باشند، صادر می گردد.
ویزای نوع B (جهانگردی) : روادید جهانگردی جهت اتباع خارجی که به منظور گردشگری وارد کشور می شوند، صادر می گردد.
ویزای نوع D (خدمت) و ویزای نوع S (سیاسی) : این دو نوع ویزا مربوط به افراد سیاسی و دیپلمات های کشورها می باشد.
ویزای نوع E (تحصیلی) : روادید تحصیلی جهت دانشجویان یا طلاب علوم دینی که قصد تحصیل در ایران را دارند.
ویزای نوع F (با حق کار) : روادید با حق کار جهت اتباع خارجی که قصد اشتغال در ایران را دارند.
ویزای نوع G (عبور یا ترانزیت) : روادید عبور جهت خارجیانی که قصد مسافرت به کشور ثالث از طریق خاک ایران را دارند صادر می گردد.
ویزای نوع H (مطبوعاتی) : اصحاب رسانه های خارجی اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب، و دیجیتالی و تهیه کنندگان، سازندگان و دست اندرکاران هر نوع گزارش، فیلم و ... که به منظور انجام امور حرفه ای عازم کشور می باشند باید روادید مطبوعاتی اخذ کنند.
ویزای نوع I (سرمایه گذاری) : جهت اتباع خارجی که با استفاده از سرمایه با منشا خارجی مجوز سرمایه گذاری آنان به تایید سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران رسیده باشد.
ویزای نوع M (خانواده) : به منظور رفع مشکلات بانوان ایرانی که مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران با مردان خارجی ثبت ازدواج نموده اند وارائه تسهیلات بیشتر به همسر و فرزندان مشترک خارجی آنان، با رعایت شرایط، امکان دریافت روادید خانواده فراهم گردیده است. کسانی که هنوز ثبت قانونی ازدواج نزد مراجع ایرانی ننموده اند، از طریق 'روادید بستگان' درخواست شان را ثبت نمایند.
​​​​​​​ویزای نوع T (درمان) : برای اتباع خارجی که به قصد معالجه در یکی از مراکز درمانی معتبر داخل کشور پذیرش دریافت کرده باشند روادید درمان صادر می گردد.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران:
1- اسکن رنگی پاسپورت با حداکثر حجم 500 کیلوبایت
2- اسکن عکس پرسنلی رنگی با حد اکثر حجم 500 کیلوبایت
3- تکمیل فرم (از اینجا دانلود کنید)
​​​​​​​
پس از اخذ تاییدیه و پرینت آن مسافران محترم می توانند در به محض ورود به فرودگاههای بین المللی ایران با پرداخت هزینه به یورو ، ویزای ایران خود را دریافت کنند.
جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر درباره ویزای ایران با کارشناسان آتوسا پرواز در ارتباط باشید.