جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان مجله آتوسا پرواز

 

جزیره سانتورینی یکی از زیباترین جزایر جهان در 200 کیلومتری کشور یونان و در دریای اژه قرار دارد و از گروه جزیره های کیکلادس است. جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی بی نظیر است که هر کس حداقل یک بار در زندگی اش باید آن را ببیند.

سانتورینی با نام سنتی Thera می باشد و شهر Fira مرکز آن است. این جزیره سال های بسیار دور شاهد فوران عظیم آتشفشانی بوده است و بخش هایی از این جزیره به دلیل همین فوران ایجاد شده است. آب و هوایی دلپذیر این جزیره و خانه های سفید با سقف های آبی رنگ ، آن را به مکانی رویایی برای سفرهای و رمانتیک و ماه عسل تبدیل کرده است.

یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به سانتورینی تجربه غذاهای یونانی و غذاهای دریایی در بهترین کیفیت است. علاوه بر این موارد تنوع بسیاری در نوشیدنی های بومی و طبیعی وجود دارد که معروف ترین آن لیموناد است.

سانتورینی دارای یک آتشفشان است که سال ها پیش به دلیل یک فوران عظیم ، کالدرا یا همان فرورفتگی آتشفشانی را از خود به یادگار گذاشته است. در داخل این کالدرا دو جزیره کوچک با چشمه های آب گرم وجود دارد که گردشگران با استفاده از تورهایی که وجود دارد می توانند گردشی یک روزه را در این جزیره به همراه چشمه آب گرم و سرو غذاهای لذیذ تجربه کنند.

سواحل زیبای سانتورینی عمدتا در جنوب شرقی جزیره قرار دارند و Kamari یک روستای ساحلی است که یکی از زیباترین و آرام ترین جزیره این منطقه محسوب می شود.

نشستن بر روی صخره های کوه Mesa Vouno و دیدن منظره دریای لاجوردی بی نظیر است.